Rami Aslan: 4.5G ile başlayan yeni dönemin öncüsü Türk Telekom olacak

Türkiye’nin öncü iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan Ankara’da bugün gerçekleştirilen ve kamuoyunda 4.5G olarak bilinen IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’nin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Aslan, ihale sonuçlarını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, dünyanın en hızlı ve en yaygın fiber altyapısına sahip Türk Telekom Grubu’nun bu sayede, Türkiye’de gerçek 4.5G deneyimini sunacak operatör olduğunu vurguladı. Yeni frekans dağılımı ile mobil sektörde oyunun asıl şimdi başlayacağının altını çizen Aslan, ‘İhalenin frekans tahsisinde sağladığı adalet, sektöre normalizasyon getirecek. Gerçek rekabet şimdi başlıyor. Türk Telekom Grubu olarak fiber altyapımız ve tecrübemizle mobildeki bu yeni oyunun kurucusu olacağız” dedi.

Turk-Telekom-Grubu-CEO-su-Rami-Aslan

Altyapımız sadece bugünün değil, önümüzdeki on yılların teknolojik gelişmelerine uyum sağlayacak hız, kapasite ve yaygınlığa sahip. Türk Telekom Grubu olarak dünyanın en hızlı fiber altyapısını kurduk, 81 ildeki bu gücümüzle şimdi de Türkiye’nin en iyi 4.5G mobil şebekesini kurmayı hedefliyoruz. Abone başına düşen en yüksek MHz’ye biz sahip olduk. Bu sayede Türkiye’de en yüksek hızı ve kapasiteyi Avea müşterileri deneyimleyecek. Avea aboneleri bu ayrıcalıktan en üst düzeyde faydalanırken; entegre yapımızla da müşterilerin hız ve kapasite ihtiyacını, hem sabit hem de mobilde tek noktadan karşılayan yegane adres olmaya devam edeceğiz.

Bunları da ilginizi çekebilir