7. Olağan Genel Kurulunun Ardından

Sizlerden gelen her türlü sorunu çözüme kavuşturmak için çalışan, sizlere, şirketimizde Ast, Üst ilişkisi içerisinde huzurlu ve mutlu bir aile ortamı gibi çalışmanın önünde bulunan her türlü engelin kaldırılması için elimizden gelen gayreti gösterdiğimiz ve de göstermeye devam edeceğiz.

 

Değerli Arkadaşlar, Derneğimizin Genel Kurulunu çoğunluğu illerimizden gelen çok değerli il temsilcilerimizin katılımı ile 07 Haziran’da Ankara ilci otelde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hepimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Toplantımıza katılamayan dostlarımızın yürekleriyle birlikte bizimle oldukları bilinciyle sakin ve huzurlu bir kongre geçirmenin mutluluğunu yaşadık.

Otelimizin toplantı salonunda saat 10:00’da gelen misafirlerimize kısa bir açılış konuşması yaparak başlamış, bir dakikalık saygı duruşu ve hep beraber coşkuyla okuduğumuz istiklal marşımızın ardından, divanlık secimi ile ilgili önergeyi hazirun’a okuyarak onaylarına sunmuş kabul görmesinin ardından divan başkanı Biriktirme Yardım Sandığı genel müdürümüz. Cahit KARAKAYA ve değerli üyeleri yerlerini almışlardır.Divan başkanının gündemle ilgili hazirun’a bilgi vermesinin ardından açılış konuşmalarını yapmak üzere derneğimiz başkanı.İsmail ÖZKAR’bey kürsiye davet edilmiştir.Uzun yıllar bu görevi başarıyla yürütmekte olan başkanımızın yapmış olduğu samimi ve içten konuşmaları salonda duygusal anların yaşanmasına vesile olmuş,konuşmalarını güçlükle tamamlamışlardır.Divan başkanının kısa bir konuşma yapmasının ardından gündem maddelerine devam edilmiştir.
Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan, Necmettin KAYABAŞI beyin geçmiş döneme ait çalışma raporunu okumasının ardından, bir diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşımız. Levent ARGÜÇ bey tarafından geçmiş döneme ait bütçenin okunup onaylanması ile gelecek döneme ait tahmini bütçe okunup onaylanmıştır. Derneğimizin gelecek dönemde yapmayı düşündüğü çalışmaları misafir ve delegasyona aktarmak için söz aldım. Yapmış olduğum konuşmamın önemli bölümünün satır başlarını, aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Değerli dostlar,Bildiğiniz gibi 1997 yılında tekniker, teknik uzman seviyesinde değerlendirileceği öngörülse de zaman içerisinde bunun uygulamaya konulmadığı görülmüş Teknikerler kapsam içi kalırken,Teknik uzman arkadaşlarımız Teknikerlerle aynı seviyede olmalarına rağmen kapsam dışı kalmışlardır.Bu konu hakkında dernek yönetimi olarak mağduriyetlerin giderilmesi için yaptığımız görüşmelerden sonuç alamayınca yargıya intikal ettirilmiş,konu hakkında yargı süreci halen devam etmektedir.Yargıtay ve Danıştay’da temyiz aşamasında olan davaların altyapı desteği sürdürülmekte,sonuçlanana kadar takibimiz devam edecektir.
Lisans tamamlama çalışmaları için, Yüksek Öğretim Kurulu, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Ahmet Yesevi Üniversiteleri ile protokol çalışmalarına devam edilerek sonuçlandırılması ve öğretime başlatılması çalışmasının tamamlanarak, Derneğimiz üyelerine öncelik verilmesinin sağlanması.

Şirketimizde farklı ünvanlarda olupta Meslek Yüksek Okulu mezunu olan meslektaşlarımızın ana ünvanları olan Teknikerliğe atanmaları için başlatılan çalışmaların sonuçlandırılması.

İkinci tip sözleşme ile çalışan meslektaşlarımızın süre sonuna kadar çalışabilmeleri, Gelmiş ve gelebilecek iş sözleşmesi tekliflerinin iyileştirilmesi için başlatılan çalışmaların sonuçlandırılması.

Kurumlar arası nakil hakkını kullanmak isteyen arkadaşlarımızın Devlet Personel Başkanlığında mümkün olduğunca atamalarının takip edilmesi ve sonuçlandırılmasına yardımcı olmak.

Üyelerimizin Ankara’da olabilecek özel ve iş ile ilgili ziyaretlerine yardımcı olunması ile konaklama yeri temininde bulunmak.

İl Telekom Müdürlüklerimize (yakın olan iller birleştirilmek suretiyle) bilgilendirme Toplantılarının yapılması.

 

Mevcut ve aramıza yeni katılan meslektaşlarımızın üyelik işlemleri çalışmalarının alt yapısının yapılarak,Dernek çatısının büyütülmesi. Yeni işe alımlarda önceliğin örnekleri daha öncede mevcut olan üyelerimizin yakınlarından olabilmesi için gerekli görüşmelerin yapılarak devamının sağlanması. Ülkemizdeki Teknikerlerin sorunları ile ilgili diğer Tekniker dernekleri ile başlatılan çalışmaya destek verilmesi ve sonuçlandırılması için ilgili makamlarla görüşmelerin yapılması.

 


Sevgili Arkadaşlar, Özetle yukarıda sizlerle paylaştığımız görev ve ödevlerimizin sizlerde takipçisi olunuz.Bizler bu bilinçle hareket ederek gelişmeleri sitemizden sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Değerli dostlar Kongre salonunda bulunan delegasyonun ağırlıklı olarak teknik personel olması münasebetiyle gönüllerde özel bir yeri olan İşletme ve Bakım Direktörümüz Sayın Osman BAL’ın salona girişi alkış fırtınasının kopmasına vesile olmuş,Divan Başkanımızın davetiyle kürsüye gelerek yapmış oldukları konuşmalarında birlik ve beraberlikten söz ederek bizlere olumlu mesajlar vermiştir.konuşmalarını ayakta alkışlarla tamamlayan Sayın BAL’a bende bir kez daha görevinde üstün başarılar,Aile saadetinde mutluluklarının devamını dilerim.Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan İzmir temsilcimiz Hakan ALKAN’a ve Kayseri temsilcimiz Zafer SUCU’ya yapmış oldukları konuşmalarından ve renkli kişiliklerinden ötürü teşekkür ederiz.

 

Sevgili Arkadaşlarım, Sabırla beni okuduğunuz için hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunar,
Sevenlerinizle birlikte huzurlu ve mutlu günler dileriz.


Telekomünikasyon Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulu

 

Bunları da ilginizi çekebilir